DRUHY MASÁŽÍ

 

Jakou masáž si vybrat?

 

Vedle masáží pomocí různých mechanických pomůcek a přístrojů je stále nejvyhledávanější a nejúčinnější masáž ruční neboli manuální.

 

Provádím několik typů manuálních masáží:

  • klasická nejčastěji používaný druh masáže. Využívá se především jako masáž léčebná, uvolňuje napjaté svalstvo a pomáhá odstranit případné zatvrdliny na svalech a úponech. Podporuje krevní a lymfatický systém, tím napomáhá odplavení škodlivých látek. Je ideální na uvolnění zatuhlé šíje, krku, bolestech pod lopatkou, migrény, regeneraci nohou a rukou po sportovním a pracovním výkonu. Pokud tedy cítíte bolest napjatých zatvrdlých svalů je pro vás klasická masáž ta pravá.
  • relaxační jedná se o zklidňující regenerační masáž pozitivně ovlivňující zdravotní stav a celkovou pohodu. Je určena k relaxaci a nabrání nových sil. Tuto masáž zvolte, pokud chcete zmírnit stres, odpočinout si a zharmonizovat tělo i duši.
  • sportovní tato masáž se používá především u sportovců nebo jedinců, kteří cvičí a chtějí svému tělu dopřát to nejlepší ať už před tréninkem nebo po něm. Sportovní masáže mají různé formy: Masáž přípravná – je nejúčinnější masáž, která celkově posílí organismus trénujícího sportovce, aby dosáhl lepších sportovních výkonů. Masáž pohotovostní – používá se těsně před závodem nebo namáhavým tréninkem. Zlepšuje prokrvení a prohřátí organismu. Podle situace se provádí buď povzbuzující nebo naopak uklidňující. Masáž odstraňující únavu – používá se po tréninku a slouží k urychlení odplavování tzv. únavových látek ze svalstva a urychlení celkové regenerace.
  • baňkování lymfatického systému – detoxikační baňkování jedná se o stimulaci a uvolnění cesty lymfatického systému a tím aktivaci celého organismu. Lymfatický systém je velmi důležitou složkou imunitního systému a obranyschopnosti. Jedná se o jedinečný čistící systém, který nás zbavuje škodlivin a tím nás chrání před nemocemi. Lymfatický systém nemá svoji pumpu a jestliže nepracuje nebo je jeho činnost zpomalena, zůstávají zbytky látkové výměny v tkáních. Tukové buňky zvětšují svůj objem, vytvářejí se  tukové  polštářky, celulitida a otoky. Jemnou bezbolestnou masáž lymfy provádím přesně určenou technikou skleněnými baňkami. Uvedenou metodou se lymfatický systém uvolní a opět zprůchodní. Z těla se vyplaví veškeré toxiny, které zatěžují náš organismus a vyčerpávají ho. Je určena pro všechny, kteří podléhají lehce nemocem, mají oslabenou imunitu, trpí bolesti zad nebo pohybového aparátu, únavou nohou i celého těla, otoky kotníku, lýtek i stehen. 
  • baňkování doplňková metoda klasické masáže forma lokální aplikace. Někdy je potřeba pomoci si  při klasické masáži uvolnit zatvrdlá svalová vlákna, baňky se nechají působit na určitých potřebných místech. Po aplikaci baněk se může stát, že na přikládaných místech mohou vzniknout modřiny, ty však nejsou nebezpečné a během několika dní samy zmizí.

 

Více o blahodárných účincích masáží, kompletní ceník najdete zde.