O MNĚ

Kateřina Augustinová 

      „Buď hrdý, ale nikdy ne spokojený”

 

V dětství jsem se věnovala sportovním aktivitám, jako je házená, běh, kolo, lyžování, plavání, atd. Pak přišla na řadu rodina, dvě úžasné děti 🙂 práce, dálkové studium SPŠT a neustálá chuť překonávat sama sebe.

S přibývajícím věkem mě láska ke sportu neopustila a žiji velmi aktivním životem – lyžuji, jezdím na kole, běhám, plavu… největším koníčkem se mi ale stalo fitness. Z časových důvodů jsem začala cvičit doma, k tomu je zapotřebí silná vůle a disciplína.

Během několika let jsem si prošla mnoha programy, mimo jiné to byla Kalanetika, Pilates, Joga, cvičení typu HIIT, Tabata, CrossFit, Kardio, Kruhový trénink, Strečing, posilování Cora tzn. střed těla – hluboký stabilizační systém HSS atd. Typů cvičení je spousta, já upřednostňuji cvičení s vlastní vahou těla. Aktivně do cvičení zapojuji Fitball, overball, závěsný systém TRX, bosu, čínky, expandery…

Postupem času se zrodila myšlenka, předávat své zkušenosti a dovednosti dál, znamenalo to další studium a vzdělávání se. Pro získání kvalifikace jsem si vybrala profesionální trenérskou školu fit centrum v Pardubicích, jejíchž mateřskou společností je trenérská škola Fitpraha.cz. Zde jsem si splnila sen a získala osvědčení Instruktora Fitness a osvědčení cvičení na závěsných systémech TRX, osvojila si zdravý životní styl a správné stravovací návyky. 

K fitness a zdravému životnímu stylu neodmyslitelně patří odpočinek, relax a regenerace. Jednou z možností, jak dopřát tělu výživnou regeneraci, je kvalitní masáž. A nejen to, masáž nám pomáhá odstranit bolesti zad a uvolnit ztuhlé svaly. Další krok byl pro mne jednoznačný – získat kvalifikaci v oboru masáže a dopřát tak svým klientům kompletní péči. Osvědčení o získání profesní kvalifikace sportovní masáž  jsem získala na střední škole obchodu a služeb SČMSD v Poličce. Zároveň jsem absolvovala kurz pro speciální postupy masáží a úspěšně složila zkoušku v baňkování.