Proč chodit pravidelně na masáž? Pojďme se podívat na význam masáží.
Masáže podstatně ovlivňují celkový stav organismu, a to jak tělesného, tak i duševního. Masáž harmonizuje organismus jako celek, má uklidňující účinky.
Masáž má blahodárné účinky na:
- kůži z mazových žlázek se vyloučí tuk a kůže se tím promastí. Zlepší se prokrvení, vlásečnice se rozšiřují a kůže je zásobena větším množství krve. Zrychlí se krevní cirkulace, čímž dochází k lepšímu zásobení kyslíkem, tím se škodliviny odstraňují rychleji. Z povrchu kůže se masáží odstraní zrohovatělé buňky. Masáží se zvýší teplota kůže o 1,5 °C, jemné tření působí uklidňujícím způsobem na nervová zakončení, silná masáž naopak dráždí. Masírovaná kůže zčervená, oteplí se, zvláční a stává se pružnou a odolnou proti povětrnostním vlivům.
- podkoží při masáži dochází k odstraňování přebytečné vody a odstranění škodlivých látek. V podkoží je nahromaděn tuk, lehkou masáží jej přibývá, naopak silnou masáží (drcením) tuk mizí. Působením na mízní cévy dochází k detoxikaci organismu a tím i k odstranění únavy, která vzniká nahromaděním zplodin látkové přeměny.
- klouby v kloubech se hromadí únavové látky. Mezi tyto škodlivé zplodiny patří oxid uhličitý, který vzniká při spalování tuků, kreatin vznikající při spalování bílkovin dále kyselina mléčná a máselná. Při nečinnosti se tyto látky hromadí v okolí kloubů a způsobují bolest při pohybu. Masáží dochází k prokrvení a okysličení oblasti kloubů a k rychlému vyplavení únavových látek, tím i zvětšení rozsahu pohybu. Významnou pomoc může masáž sehrát při poúrazových stavech kloubů.
- svaly v místě přechodu šlach na svaly, což jsou místa špatně prokrvená, se často objevují bolestivé zatvrdliny, tzv. myogelozy, které způsobují snížení výkonnosti svalů, jejich odstranění přináší velkou úlevu. Unavený sval je zatvrdlý, bolestivý a zduřelý, obsahuje velké množství vody a únavových látek (kyselina mléčná, oxid uhličitý, kreatin), které snižují jeho výkonnost. Masáží se sval uvolní a zrelaxuje. Naopak svalová zranění, při kterém dochází ke krevnímu výronu se nikdy nemasíruje, bolest by se zvětšovala a došlo by k dalšímu poškození.
- krevní oběh masáž nepřímo ulehčuje práci srdci, prohloubí se srdeční stahy a zpomalí se jeho činnost, aniž by se zrychlil tep.
- mízní systém tento systém slouží k odvádění odpadových látek, mikrobiálních jedů a škodlivin. Masáž mízních cév působí jako očista těla, pomáhá také při odstraňování otoků.
- dýchání masáží se prohlubuje dech a zvyšuje se kapacita plic.
- zažívací trakt při masáži se zvyšuje vylučování kyseliny chlorovodíkové žaludeční sliznicí a vylučování žluči, to má za následek zvýšenou chuť k jídlu. Masáží břicha se zvyšuje peristaltika (pozvolný a správný pohyb) střev, masáž tak pomáhá při některých typech zácpy.
- vylučovací systém masáží se zvýší množství vyloučené moče. Zvýšení se projeví za několik hodin po masáži a trvá 3 – 4 dny. Z těla se odstraňuje přebytečná voda.
- psychika masáž zklidní tělo i duši, regeneruje sílu, přispívá k odstranění únavy, nesprávného držení těla a různých bolestivých stavů, což velmi příznivě působí na naší psychiku.
- vzhled masáž celého těla přispívá ke zlepšení celkového vzhledu a zpomaluje vznik příznaků stárnutí organismu, jako je tvorba vrásek, zhoršení stavu kůže a podkoží.
Vyberte si tu pravou masáž pro vás, kompletní ceník najdete zde.
You must be logged in to post a comment.