O MNĚ

Kateřina Augustinová 

      „Buď hrdý, ale nikdy ne spokojený”

 

V dětství jsem se věnovala sportovním aktivitám, jako je házená, běh, kolo, lyžování, plavání, atd. Pak přišla na řadu rodina, dvě úžasné děti 🙂 práce, dálkové studium SPŠT a neustálá chuť překonávat sama sebe.

S přibývajícím věkem mě láska ke sportu neopustila a žiji velmi aktivním životem – lyžuji, jezdím na kole, běhám, plavu… největším koníčkem se mi ale stalo fitness. Z časových důvodů jsem začala cvičit doma, k tomu je zapotřebí silná vůle a disciplína.

Během několika let jsem si prošla mnoha programy, mimo jiné to byla Kalanetika, Pilates, Joga, cvičení typu HIIT, Tabata, CrossFit, Kardio, Kruhový trénink, Strečing, posilování Cora tzn. střed těla – hluboký stabilizační systém HSS atd. Typů cvičení je spousta, já upřednostňuji cvičení s vlastní vahou těla. Aktivně do cvičení zapojuji Fitball, overball, závěsný systém TRX, bosu, čínky, expandery…

Postupem času se zrodila myšlenka, předávat své zkušenosti a dovednosti dál, znamenalo to další studium a vzdělávání se. Pro získání kvalifikace jsem si vybrala profesionální trenérskou školu fit centrum v Pardubicích, jejíchž mateřskou společností je trenérská škola Fitpraha.cz. Zde jsem si splnila sen a získala osvědčení Instruktora Fitness a osvědčení cvičení na závěsných systémech TRX, osvojila si zdravý životní styl a správné stravovací návyky. 

Aby tělo a celý pohybový aparát správně fungoval, je potřeba mít především v pořádku základnu. Lidská kostra představuje soubor kostí, které dohromady vytvářejí pevnou, pohyblivou oporu těla, na niž se upínají svaly. Kostra je dokonalý strojek, kde vše přesně zapadá tak jak má, kostička na kostičku a pokud tomu tak není, přicházejí potíže a bolesti. Proto jsem se rozhodla prohloubit si vzdělání a absolvovala seminář Dornovy metody a Breussovy masáže. Jedná se o jemnou manuální techniku, pomocí které jsou klouby a obratle bezbolestně, bezpečně a na milimetr přesně uváděny zpět do svých původních poloh. Breussova masáž je přímá energeticko-manuální masáž páteře a výborně doplňuje Dornovu metodu. Použít se může samozřejmě i samostatně.

K fitness a zdravému životnímu stylu neodmyslitelně patří odpočinek, relax a regenerace. Jednou z možností, jak dopřát tělu výživnou regeneraci, je kvalitní masáž. A nejen to, masáž nám pomáhá odstranit bolesti zad a uvolnit ztuhlé svaly. Další krok byl pro mne jednoznačný – získat kvalifikaci v oboru masáže a dopřát tak svým klientům kompletní péči. Osvědčení o získání profesní kvalifikace sportovní masáž  jsem získala na střední škole obchodu a služeb SČMSD v Poličce. Zároveň jsem absolvovala kurz pro speciální postupy masáží a úspěšně složila zkoušku v baňkování. 

Pro rozšíření a doplnění služeb masáží jsem si dále prohloubila vzdělání, a to v oboru reflexologie a manuální lymfodrenáže. 

 

 

 

Reflexologie

 

Manuální lymfodrenáž