MASÁŽE

Masáž – přijďte relaxovat nebo se zbavit bolesti.

„I odpočinek se musí umět.”

Masáže jednoznačně patří mezi nejstarší a nejoblíbenější regenerační techniky. Na náš organismus mají pozitivní dopad, posilují a regenerují naše tělo i duši. Pravidelná masáž je vhodným doplňkem při fyzických aktivitách, stejně tak se používá při rekonvalescenci po různých nemocech, úrazech, operacích a v neposlední řadě odstraňuje stres a napomáhá naše tělo vrátit do optimální pohody.
O významu masáží si více přečtěte zde: význam masáží

Vedle masáží pomocí různých mechanických pomůcek a přístrojů je stále nejvyhledávanější a nejúčinnější masáž ruční neboli manuální.

 

Služby masáže:

  • KLASICKÁ MASÁŽ nejčastěji používaný druh masáže. Využívá se především jako masáž léčebná, uvolňuje napjaté svalstvo a pomáhá odstranit případné zatvrdliny na svalech a úponech. Podporuje krevní a lymfatický systém, tím napomáhá odplavení škodlivých látek. Je ideální na uvolnění zatuhlé šíje, krku, bolestech pod lopatkou, migrény, regeneraci nohou a rukou po sportovním a pracovním výkonu. Pokud tedy cítíte bolest napjatých zatvrdlých svalů je pro vás klasická masáž ta pravá.
  • RELAXAČNÍ MASÁŽ jedná se o zklidňující regenerační masáž pozitivně ovlivňující zdravotní stav a celkovou pohodu. Je určena k relaxaci a nabrání nových sil. Tuto masáž zvolte, pokud chcete zmírnit stres, odpočinout si a zharmonizovat tělo i duši.
  • SPORTOVNÍ MASÁŽ tato masáž se používá především u sportovců nebo jedinců, kteří cvičí a chtějí svému tělu dopřát to nejlepší ať už před tréninkem nebo po něm. Sportovní masáže mají různé formy: Masáž přípravná – je nejúčinnější masáž, která celkově posílí organismus trénujícího sportovce, aby dosáhl lepších sportovních výkonů. Masáž pohotovostní – používá se těsně před závodem nebo namáhavým tréninkem. Zlepšuje prokrvení a prohřátí organismu. Podle situace se provádí buď povzbuzující nebo naopak uklidňující. Masáž odstraňující únavu – používá se po tréninku a slouží k urychlení odplavování tzv. únavových látek ze svalstva a urychlení celkové regenerace.
  • LOKÁLNÍ BAŇKOVÁNÍ někdy je potřeba pomoci si  při klasické masáži uvolnit zatvrdlá svalová vlákna, baňky se nechají působit na určitých potřebných místech nebo se baňkou přímo masíruje, nejčastěji šíje, ramena, postranní fascie u dolních končetin.. Po aplikaci baněk se může stát, že na přikládaných místech mohou vzniknout modřiny, ty však nejsou nebezpečné a během několika dní samy zmizí.
  • REFLEXOLOGIE NOHOU reflexní terapie dokáže téměř okamžitě mírnit bolest a nastartovat samouzdravující mechanismy organismu. Využívá se masáže nebo stlačování specifických bodů na chodidlech nohou. Smyslem reflexní terapie je, aby orgány znovu začaly optimálně fungovat tak, jak mají. Cílem reflexní terapie je uvést celé tělo do rovnováhy a zapojit organismus do samoléčebného procesu. Více o reflexologii se dočtete zde.
  • DORNOVA METODA jemná manuální technika, pomocí které jsou klouby a obratle bezbolestně, bezpečně a na milimetr přesně uváděny zpět do svých původních poloh. Vyrovnává statiku těla, pomáhá při bolesti zad, kyčlí, kolen, léčí tenisový loket, skoliózu, rozdílnou délku dolních končetin, dále při potížích s čelistmi, při bolestech hlavy, střevních potížích, křečových žilách, vbočeném palci, srdeční arytmii, problémech s koncentrací u dětí, šumění v uších, vysokém krevním tlaku, závratích, znecitlivění či brnění v rukou, žaludečních potížích, výrazně pomáhá při neplodnosti a dalších potížích. 
  • BREUSSOVA MASÁŽ je přímá energeticko-manuální masáž páteře a výborně doplňuje Dornovu metodu. Jedná se o velmi příjemnou masáž, při které používám výhradně přírodní třezalkový olej. Třezalkový olej regeneruje meziobratlové ploténky. Je vhodná především na veškeré problémy páteře, jako jsou např. bolesti meziobratlových plotének, které je možné pomocí této speciální metody poměrně lehce, bez rizika a s vysokou pravděpodobností vyléčit. Breussova masáž uvolní tělesné, psychické i duševní blokády. Užít si ji můžete samozřejmě i samostatně. Uvolní tělesné, psychické i duševní blokády. 

 

Kontraindikace

Kdy není vhodné masírovat, baňkovat nebo provádět Dornovu metodu? Kontraindikace jsou buď úplné, zde platí úplný zákaz nebo částečné, tady je třeba dbát zvýšené opatrnosti. Některé masáže stimulují, některé uklidňují a jiné zase detoxikují. Záleží tedy i na vhodně zvolené masáži. Např. při částečné kontraindikaci Dornovy metody jako je umělý kloub, operace atd. se postupuje tak, že se dané místo vynechá – přeskočí. U masáže při menstruaci se nemasíruje břicho a volí se spíše relaxační masáž, klient s křečovými žílami si může dopřát masáž celého těla kromě dolních končetin atp.  

Masáže

Úplný zákaz masáže: horečka, onkologické onemocnění, leukemie, infekční onemocnění, akutní zánět v těle, hemofilie (porucha srážlivosti krve), bechtěrevovo onemocnění, kožní hnisavé onemocnění a kožní infekční choroby, po operaci plotének, záněty žil a trombóza, tuberkulóza, poruchy krvácivosti, zánět dutiny břišní, akutní kloubní záněty, akutní úrazy, pokročilá forma osteoporózy, vyšší stupeň artrózy, akutní psychóza a stavy pod vlivem alkoholu, drog a psychotropních látek.

 

Částečné kontraindikace: těhotenství a období šestinedělí, menstruace, schizofrenie, slabost a sešlost, nadměrné fyzické vyčerpání, lidé velmi staří, kteří trpí odvápněním kostí, křečové žíly, kožní poranění, vysoký krevní tlak.

Baňkování 

Kontraindikace jsou stejné jako u masáží. Baňkování nelze provést, pokud klient užívá warfarin nebo acylpyrin, léky ředící krev a zpomalující srážlivost krve.

Dornova metoda 

Úplné kontraindikace: osteoporóza řídnutí kostí, revmatoidní artritida, artróza 4. stupně, nádorové onemocnění kostí a kostní dřeně, chemoterapie nebo ozařování, syndrom „Caudi‟ (typ výhřezu meziobratlové ploténky), rozštěp páteře, nedovyvinutý obratel nebo odlomený trn z obratle, zničené jádro ploténky, výhřez ploténky (vysunutí ploténky není pro Dornovu metodu překážkou).

Částečné kontraindikace: umělý kloub, artróza 3. stupně, Bechtěrevova choroba, dětská mozková obrna, roztroušená skleróza, borelióza, operace páteře, vysunutí meziobratlové ploténky, úrazy a pády během posledních šesti týdnů, užívání myorelaxačních léků (uvolnění kosterního svalstva), zánět, těhotenství.

Reflexologie

Kontraindikace reflexní terapie: ošetření se nesmí provádět po transplantaci orgánů a endoprotézy kloubů, při vážných srdečních, cévních a ledvinových potížích, není vhodná v těhotenství, při vysokém krevním tlaku, epilepsii a při onkologickém onemocnění.

 

Výše popsaný seznam kontraindikací je neúplný. Vždy se informujte v kontextu svého onemocnění na možnosti masáže a její kladný/negativní dopad na Vás – u Vašeho lékaře!

V případě nejasností o vhodnosti masáže je třeba poradit se předem s lékařem!

 

Kompletní ceník najdete zde: ceník masáží.

Poskytování služeb: za určitých podmínek v domácím nebo hotelovém prostředí, ve sportovních zařízeních, firemních prostorách apod. dle požadavků klienta, místo masáží vždy závisí na domluvě s klientem. Podrobnosti jsou dohodnuty při objednání.